Professional Artistic Services

WAVE

MUSIC

SOUND

در حالت عادی صداها همه جا هستند.فقط وقتی که چشمها را ببندیم متوجه حجم و گوناکونی صداهای اطرافمان خواهیم شد.صداها دارای مشخصاتی همچون بلندی و کوتاهی، زیری و بمی، و آهنگین بودن و زیبایی و ازار دهنده می باشند.

کمتر می توان فضایی را یافت که هیچ صدایی در آن نباشد.اگر هم یافت شود قدای کوتاه و ظریف درون سیستم شنوایی جای همه صداها را خواهد گرفت.

علیرغم گوناگونی صداها، همه آنها یک منشا دارند، حرکت.

تا چیزی حرکت نکند، هوای اطراف آن حرکت نخواهد کرد و صدایی هم نخواهد بود.حرکت آب، حرکت تارهای صوتی، حرکت اجزای داخلی یک موتور، حرکت گازهای سوزان درون اگزوز و حرکت دو سنگ بر روی هم، مثالهایی است که می توان برای روشن شدن مطلب فوق، بیان نمود. به صداهایی که ناخواسته و غیر جذاب بوده و موجب آزار را فراهم آورد، نوفه گوییم.

 

تولید صدا تا جایی ادامه دارد که حرکت های پس و پیش، یا جلو و عقب و یا رفت و برگشت ادامه داشته باشد.مثال هایی که در این مورد می توان بیان نمود، حرکت های میرای سیم های یک ساز و یا سطح یک طبل.

این ارتعاشها باعث حرکت هوای اطراف جسم متحرک شده و به فراخور سرعت نوسان شیئ ، موج حاصل و هوای اطراف نیز با سرعت های متفاوت و متناظری حرکت خواهند نمود.

 

هرچه ارتعاش تند تر باشد، دانگ یا فرکاتس صدای تولید شده نیز بیشتر است و صدایی زیر یا نازک تولید خواهد شد و برعکس، هر چقدر که ارتعاش کندتر باشد، دانگ یا فرکانس صدای تولید شده کمتر بوده و صدای تولید شده بم است.

ارتعاش های یک جسم می تواند آنقدر سریع باشد که صدای حاصله توسط سیستم شنوایی ما قابل تشخیص و درک نباشد و همچنین می تواند آنقدر آرام باشد که قابل شنیده نباشد.این صداها را فراصوت می نامیم.

اگر به سطح یک طبل ضربه محکمی بزنیم، صدای بلندی ایجاد خواهد شد و اگر ضربه آرام باشد، صدای آرام، ولی دانگ صدای حاصله یا فرکانس آن و یا سرعت لرزش سطح طبل تغییری نخواهد نمود.

صداها می توانند دارای دانگ ها یا فرکانس های یکسان بوده ولی دارای بلندی های متفاوت باشند، و یا دارای بلندی های یکسان بوده ولی دانگ ها یا فرکانس های متفاوتی داشته باشند.

 

شکسته شدن دیوار صوتی

 توسط یک انسان

نزدیک شدن یک جنگنده اف 18 به سرعت صوت

وقتی هواپیماها حرکت می کنند، موتورهایشان با صدای زیادی غرش می کند.امواج صدای حاصله در همه جهات منتشر می شود.اگر سرعت هواپیما افزایش پیدا کند و آرام آرام به سرعت انتشار امواج صدای خودش نزدیک شود، امواج صدا در جلوی هواپیما فشرده می شوند و دیواری فشرده تشکیل می شود. با عبور سرعت سیر هواپیما از سرعت انتشار امواج صوتی، دیوار صدا شکسته شده و پس از آن هواپیما از صدای حاصل از خودش جلوتر حرکت می کند.

Speed of Sound

In 1826 on Lake Geneva, Switzerland, Jean-Daniel Colladon, a physicist, and Charles-Francois Sturm, a mathematician, made the first recorded attempt to determine the speed of sound in water. In their experiment, the underwater bell was struck simultaneously with ignition of gunpowder on the first boat. The sound of the bell and flash from the gunpowder were observed 10 miles away on the second boat. The time between the gunpowder flash and the sound reaching the second boat was used to calculate the speed of sound in water. Colladon and Sturm were able to determine the speed of sound in water fairly accurately with this method. J. D. Colladon, Souvenirs et Memoires, Albert-Schuchardt, Geneva, 1893.

 

انسانها با کمک گرفتن از صدا با یکدیگر صحبت می کنند، حیوانات نیز شاید چنین کاری را انجام دهند، ولی آنچه قطعی می باشد این است که موجودات زنده و حیوانات توسط صدا، به ارسال پیام یا بیان احساس و حالات و هشدار و اعتراض و تایید می پردازند، چه توسط گوش من و شما شنیده شود و چه نشود.

 

امواج صوتی با سرعت زیادی در محیط اطراف حرکت می کنند و اگر مانع سختی جلوی عبور آنها نباشد، بسته به بلندی آن تا مسافت های دور سفر می کنند.اگر مانع سختی مانند سنگ و صخره ها ، یا دیوارها جلوی آن باشند، صدا بازگشت کرده و بر می گردد، به این صدای بازگشتی، اکو یا پژواک می گویند.

صداها به صورت موجی در مواد حرکت می کنند.موج صوتی در تمام جهات از محل ارتعاش به سمت بیرون حرکت کرده و دور می شود.

هر چه شنونده از منبع صدا دورتر باشد، صدا ضعیف تر دریافت می شود.صدا از انواع گازها و مایعات و جامدات عبور می کند.ولی قادر به عبور از خلا نیست.آب دریا یکی از بهترین عبور دهندگان صداست.

به همین واسطه آشکار سازی کشتی ها و زیردریایی ها توسط صدای تولید شده از موتورشان بسیار رایج است.دستگاه آشکار ساز صدای زیر آب را هیدروفون می گوییم. سرعت سیر صدا در مواد گوناگون، متفاوت است.در هوای معمولی، سرعت سیر صدا، 330 متر در ثانیه است. ولی در آب، سرعت آن به 1500 متر در ثانیه می رسد.سرعت سیر صدا در جامدات از آب نیز بیشتر است. سرعت سیر صدا در آجر 3000 متر و در فولاد 5000 متر در ثانیه می باشد.

در هوای گرم، سرعت سیر صدا بیشتر از هوای سرد میباشد.

مطالعه رفتار صدا در فضای گوناگون و شرایط متفاوت را علم آکوستیک می گوییم.

 

 

وظیفه گوش، تبدیل امواج صوتی به ایمپالسهای عصبی و ارسال علائم به مغز و کمک به حفظ وضعیت تعادل بدن در حالات ایستا و حرکت است. گوش به سه بخش اصلی، گوش خارجی، میانی و داخلی تقسیم بندی می شود.

گوش میانی از سه استخوان بسیار کوچک و ظریف تشکیل شده است که لرزش های ضعیف پرده گوش را تقویت و ارسال می نمایند.

این استخوان های کوچک به واسطه شکلشان، استخوان های چکشی، سندانی و رکابی نامیده شده اند.

حدود شنوایی سیستم صوتی انسان محدود به نوسانهای بین 20 هرتز تا 20000 هرتز می باشد. ولی این محدوده از انسانی به انسان دیگر، کمی تفاوت دارد.

محدوده شنوایی جانداران بسیار گسترده تر و متفاوت است.برای اطلاع بیشتر به جداولی که ارائه نموده ام مراجعه فرمایید.

چکشی(malleus) ، سندانی (incus) و رکابی (stapes)

در سال 1708 میلادی، آقای ویلیام درهام سرعت سیر صدا را با انجام آزمایشی ساده اندازه گیری نمود.او در بالای کلیسایی در آپ مینیستر، ازکس ایستاد و همکارش در 12.5 مایل -20000 متر- آنطرف تردر بلک هیس، توپی را شلیک نمود.فاصله زمانی بین دیدن شعله انفجار و رسیدن صدای آن به گوش 60 ثانیه بود و درهام با تقسیم دو عدد 20 هزار بر 60، سرعت صدا را که 330 متر در ثانیه بود را بدست آورد.

در سال 1826 میلادی، آقایان کولادون و استرم با انجام آزمایشی توانستند سرعت سیر صدا در آب را محاسبه نمایند.این دو با فاصله ای 9 مایلی بر روی دو قایق و روی آب، قرار گرفتند. کولادون در زیر آب به طور همزمان صدایی را توسط برخورد دوفلز ایجاد نمود و جرقه ای را هم تولید کرد. استرم جرقه را دید و 9 ثانیه بعد توسط قیفی که به گوش خود چسبانیده بود توانست صدای برخورد دو فلز در زیر آب را بشنود.

 

بلندی صداها و نوفه ها برحسب واحدی با معیار دسی بل اندازه گیری می شود.وقتی صدایی 10 دسی بل قویتر شود، یعنی اندازه بلندی آن دو برابر شده است. صدای تولید شده از مجموعه اتوموبیل ها در یک ترافیک روزمره شهری دارای 80 دسی بل بلندی است. صداها و نوفه هایی با بلندی بیش از 120 دسی بل برای شنوایی ما مضر هستند.

 

Born: September 29, 1803 Geneva

 

Died: December 15, 1855 (aged 52) Paris

 

Nationality: French

 

Jacques Charles François Sturm

Born: 26 November 1657

Stoulton, Worcestershire

 

Died: 5 April 1735 (aged 77) Upminster

 

Nationality: English

 

William Derham

Blackheath

Jean-Daniel Colladon

 (15 December 1802, Geneva - 30 June 1893) was a Swiss physicist.

محدوده شنوایی حیوانات متفاوت

بازگشت به ابتدای صفحه صدا

www.pixellized.com   -   info@pixellized.com

+98  912  196 35 38         Mehran    Jahangiri